Czarny kolagen rybi – najcenniejszy na rynku

Mysterium zawiera aktywny czarny kolagen rybi – najtrudniejszy do pozyskania i najdroższy kolagen dostępny na rynku. Dlaczego kolagen rybi jest najlepszym źródłem kolagenu dla człowieka? Jakie są zalety czarnego kolagenu?

Kolagen pozyskuje się ze zwierząt hodowlanych (krowy, świnie) oraz ryb. Od zwierząt bardzo trudno pozyskać aktywny, czysty kolagen. Dzieje się tak dlatego, że martwe komórki u zwierząt nie są wydalane. Zalegają i przy pobieraniu komórek kolagenu, trudno dotrzeć do tych „żywych”. U ryb proces wymiana kolagenu zachodzi cały czas. W miejsce obumarłych komórek pojawiają się nowe. Tak samo dzieje się w przypadku człowieka i przez to podobieństwo, zdecydowanie efektywniej przyswajamy kolagen rybi. Kolagen pochodzenia rybiego charakteryzuje się wysoką aktywnością i nieporównywalnie lepiej wpływa na naszą skórę, niż kolagen pochodzenia zwierzęcego.

Czarny kolagen jest pozyskiwany z grzbietów skór rybich. Kolor jest związany z ogromną dawką melaniny zawartej w kolagenie z tej części ryby. Czarny kolagen z grzbietu jest ceniony ze względu na swoje silne właściwości ochronne. Między innymi chodzi o ochronę przed promieniami UV. Wykazuje także największą aktywność i przez to często stosuje się go w produktach o działaniu leczniczym.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
  • Pinterest
Podziel się
Leave a reply