Rossną włosy porost włosów pielęgnacja włosów

ROSSNĄ WŁOSY

Linia nowej generacji wegańskich kosmetyków stymulujących porost włosów

Mysterium Rossną Włosy to nowoczesna seria kosmetyków oparta na nowszej technologii i naturalnych składnikach,
wspierająca porost włosów i wydłużająca ich cykl życia.

Kosmetyki przebadane Dermatologicznie na wrażliwej skórze. Wspomagają odrost pocovidowy włosów.

Rossną włosy porost włosów

Seria powstaje we współpracy z lekarzem dermatologiem Dr n. med. Dorotą Wojnowską i laboratorium spełniającym normy ISO. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt jest bezpieczny i ma najlepszą jakość.

POCOVIDOWE WYPADANIE WŁOSÓW

Łysienie związane z COVID-19

 1. To ostra postać łysienia telogenowego.
  Wypadanie włosów ma charakter rozlany czyli dotyczy włosów na całej głowie.
 2. Choroba rozpoczyna się zwykle 2-3 miesiące (przeciętnie 57dni) od początku zakażenia COVID-19, czyli nieco szybciej niż w typowym łysieniu telogenowym.
 3. Wypadanie włosów utrzymuje się ponad 2 m-ce (średnio 76 dni) i może doprowadzić do widocznego łysienia. Intensywność wypadania włosów zależy od ciężkości zakażenia SARS-CoV-2.
 4. Co uszkadza mieszki włosowe? Uważa się, że jest kilka przyczyn. Przede wszystkim:
  a/ wysoka gorączka,
  b/ stan zapalny w organizmie,
  c/ osłabiony dopływ tlenu do mieszków włosowych
  d/ leki stosowane w czasie COVID-19 np. przeciwkrzepliwe, przeciwzapalne, antybiotyki oraz
  e/ stres
 5. Jak często występuje tzw. łysienie po-COVID-owe?
  Intensywne wypadanie włosów występuje u około ¼ pacjentów z COVID-19.
 6. Łysienie ma charakter przemijający, przeważnie ustępuje po około 2-3 miesiącach. Włosy stopniowo odrastają.
  Aby przyspieszyć ten proces w przypadku braku poprawy oraz znacznego przerzedzenia się włosów zaleca się preparaty stymulujące odrost.
Stymulująca wcierka wegańska Rossną Włosy

Serum wegańskie ROSSNĄ WŁOSY

Stymulująca kondycjonująca odżywka wegańska Rossną Włosy

Odżywka Wegańska Mysterium ROSSNĄ WŁOSY

Szampon wegański Rossną Włosy

Szampon wegański ROSSNĄ WŁOSY

SFINGANINA

Sfinganina przyczynia się do wzrostu liczby włosów przez pobudzenie mieszków włosowych. Zapobiega utracie włosów, równoważy cykl odnowy włosów i przedłuża fazę anagenu włosów. Poprawia kondycję skóry głowy i włosów oraz stymuluje tworzenie ich elementów budulcowych. Powstrzymuje aktywność 5-alfa-reduktazy odpowiedzialnej za powstawanie DHT (Dihydrotestosteron) i androgenne wypadanie włosów. Oznacza to, że ogranicza szkodliwe działanie DHT. Sfinganina ogranicza rozwój szkodliwych drobnoustrojów dla skóry i człowieka poprzez rozwój białka HBD2, które wspomaga zachowanie zdrowej skóry dzięki lepszej barierze. Beta-defensin 2 (HBD2) jest głównym składnikiem systemu obronnego skóry wobec stanów zapalnych. Zapewnia to zrównoważony rozwój mikroorganizmów i ograniczenie łojotoku, łuszczenia się skóry i łupieżu. Sfinganina pobudza również podział komórkowy. Aby zapobiegać utracie włosów należy zapewnić właściwą regenerację skóry poprzez zachowanie odpowiedniej szybkości podziału komórkowego. Prawidłowe różnicowanie i rogowacenie komórek jest niezbędne dla realizowania przez skórę jej funkcji barierowych, powstawania włosa w mieszku włosowym i tworzenia jego powłoczki. Ceramidy włosów ludzkich są głównie pochodnymi sfinganiny.

Sfinganina stabilizuje cykl życia włosa, wzmacnia cebulki włosowe i poprawia zdrowie skóry głowy.

Agrest indyjski (Amla) pielęgnuje, wzmacnia i zmiękcza włosy, nadaje im objętości i blasku. Pogłębia i ożywia naturalny kolor oraz opóźnia przedwczesne siwienie włosów. W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej stosowany jako środek stymulujący wzrost włosów. Cechuje się wysoką zawartością witaminy C, polifenoli, flawonoidów (rutyna, kwecetyna), węglowodanów, alkaloidów i aminokwasów. Według najnowszych badań wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, przeciwnowotworowe i przeciwbólowe.

Kofeina hamuje wypadanie włosów i pobudza je do wzrostu poprzez blokowanie efektu działania enzymu dwuhydrotestosteronu – cebulki włosów dostają odpowiednia dawkę energii do wzrostu. Kofeina zmniejsza również przetłuszczanie się włosów.

Biotyna zastosowana w serum posiada udowodnioną skuteczność w walce z przedwczesnym wypadaniem włosów i siwieniem.

Ekstrakt z chmielu wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Nadaje im miękkości i puszystości.

Kompleks dwunastu aminokwasów to nowa technologia pielęgnacji włosów. Aminokwasy stosowane zewnętrznie działają nawilżająco, wzmacniają strukturę, chronią kolor i eliminują uszkodzenia powierzchni włosów i skóry.

Kompleks roślinny specjalnie opracowany do leczenia różnych problemów włosów, w szczególności wypadania włosów (głównie dzięki obecności arniki, rozmarynu, rukwi wodnej, cytryny, bluszczu i kapucyny), przetłuszczania się włosów i łojotoku (głównie z powodu obecność rozmarynu, szałwii, sosny i pokrzywy białej) i łupieżu (głównie na skutek działania rozmarynu, rumianku, szałwii, sosny, łopianu, cytryny, nagietka i pokrzywy białej).

Masło z orzechów Shea silnie nawilża włosy i zwiększa ich miękkość. Z łatwością wnika we włosy zapobiegając ich łamaniu i rozdwajaniu końcówek. Zwiększa połysk, zmniejsza puszenie i chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.